Tryptyki na ścianę

Tryptyki

Obrazy tryptyki mogą stać się ważnym elementem dekoracji każdego domu lub mieszkania. Dziś zajmiemy się tą szczególną kategorią obrazów. Są one częścią wystroju wnętrza, która pasuje do każdego pomieszczenia, dlatego też często spotykamy je zarówno w salonie, sypialni jak i kuchni.

Obraz Wschód słońca nad wzburzonym oceanem 4161A_3F
Zobacz obrazy Wschód słońca nad wzburzonym oceanem
Obraz Siała baba mak - Jenny Downing 1024A_3K
Zobacz obrazy Siała baba mak – Jenny Downing

Definicja

W pierwszej kolejności musimy wyjaśnić sobie co oznacza pojęcie tryptyk. Większości z nas tryptyk kojarzy się z Kościołem, a w szczególności z ołtarzem. Niemniej jednak określenie to jest powszechne również w odniesieniu do obrazów. Tryptyk to bowiem obraz złożony z trzech części. Warto dodać, że poszczególne elementy tworzą razem jedną, spójną pod względem motywu, całość.

Najczęściej spotykamy konfigurację, w której panuje wyraźny podział na element środkowy oraz elementy boczne. W czym on się przejawia? Przede wszystkim w wielkości poszczególnych elementów. Część środkowa ma zazwyczaj największą wysokość. „Skrzydła”, będące niejako uzupełnieniem, charakteryzują się niższą wartością tego parametru. Warto dodać, że wśród tryptyków panuje duże zróżnicowanie, jeśli chodzi o wielkość.

Obraz Żaglowiec w zachodzącym słońcu 1284A_3D
Zobacz obrazy Żaglowiec w zachodzącym słońcu

Przeznaczenie

W jakim pomieszczeniu sprawdzą się tryptyki? W zasadzie nie panują w tej kwestii żadne specjalne ograniczenia. Fakt, że obrazy są złożone z trzech części, a dodatkowo panuje duża swoboda w wyborze ich rozmiarów, powoduje, że sprawdzą się w każdym miejscu. Do salonu czy sypialni wybierzemy z pewnością tryptyki o większych rozmiarach. Z drugiej strony w pokoju gościnnym, czy też kuchni również powinno znaleźć się dla nich miejsce. Będą co prawda mniejsze, ale z pewnością nadadzą pomieszczeniu wyjątkowego wyrazu. Sama konstrukcja obrazu (złożony z trzech części) powoduje, że staje się on bardziej „ażurowy” i lekki. Ma to duże znaczenie w przypadku małych pomieszczeń, gdzie niewłaściwie dobrane elementy dekoracyjne mogą przytłaczać.

Obraz Mewa w słońcu Damian Gadal 940A_3F
Zobacz obrazy Mewa w słońcu Damian Gadal

Motywy

Wśród motywów, jakie możemy spotkać w tej kategorii, panuje duże zróżnicowanie. Mogą to być obrazy z kwiatami, obrazy z motywem wody, drzewa, góry, równiny, obrazy miast i wiele innych. Wybór idealnego obrazu zależy przede wszystkim od charakteru danego wnętrza oraz od naszych upodobań. W połączeniu z możliwością wyboru rozmiaru otrzymujemy całkiem spory wachlarz możliwości.

Obraz Manhattan Taxi 1191A_3C
Zobacz obrazy Manhattan Taxi

Jakość

Czy to obraz jednoczęściowy, tryptyk czy kaskada, jakość powinna być w każdym przypadku priorytetem. Odpowiednia rama oraz wysokiej klasy płótno to standard. Do tego warto dodać wysoką jakość nadruku. Wszystkie te elementy sprawią, że obraz będzie nie tylko piękny, ale także trwały. Dzięki temu będzie zachwycał nas oraz naszych gości przez wiele lat.

Tryptyki z pewnością nie są obrazami „kościelnymi”. Sprawdzą się idealnie zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych wnętrzach. Dodatkowo dają nam duże możliwości konfiguracji co czyni te elementy dekoracji szalenie uniwersalnymi.

Obraz Lawendowy krajobraz 1156A_3K
Zobacz obrazy Lawendowy krajobraz

Sklep

W ofercie posiadamy kilka tysięcy obrazów, w tym ponad tysiąc tryptyków z różnych kategorii tematycznych. Zapraszam teraz do odwiedzenia naszego sklepu ale-fotoobrazy.pl

Dodaj komentarz