Styl skandynawski w obrazach

Skandynawska królowa wnętrz

Prostota, która nie ma nic wspólnego z minimalizmem, biel będąca synonimem ciepła i naturalność, której nigdy nie jest dość – styl skandynawski, coraz chętniej gości w naszych polskich pieleszach. Czy trudno osiągnąć tę doskonałość, czy może wystarczy kilka dobrych detali, które automatycznie wprowadzą tamtejszy klimat i sposób na życie? Jak odkryć obrazy w stylu skandynawskim, które będą główną nutą całości?

Obraz Łodzie rybackie 129A_1Z
Zobacz obrazy Łodzie rybackie

Niedroga Skandynawia

Bazą do wykreowania stylu skandynawskiego jest zrozumienie tamtejszej filozofii wnętrz, a więc idealne połączenia kolorystyczne. Dominująca biel jest łączona z szarością, świerkową zielenią i odrobiną czerwieni, która ma znacznie symboliki i jednego z głównych punktów dekoracyjnych. Skupiając się na nich, dość łatwo znajdziemy niedrogie rozwiązania na wprowadzenie Skandynawii do naszych pieleszy. Detale stanowiące aranżacyjne smaczki koniecznie powinny przykuwać uwagę koncertem różnorodnych barw. Jednak – uwaga – dodatków nie może być zbyt wiele. Przerabiając stare meble, bejcując je na przetarte biele, wykorzystując babcine pledy i wprowadzając sporo naturalności, jesteśmy o krok od wielkiej – i co istotne – niedrogiej metamorfozy. Uzupełnieniem są obrazy pejzaży, które doskonale oddają przestrzeń i są łącznikiem z tak ukochaną naturą.

Obraz Piękno wieczorową porą 2414A_4G
Zobacz obrazy Piękno wieczorową porą

Ukochana woda

We wnętrzach skandynawskich nie powinno zabraknąć odniesienia do żywiołów – zwłaszcza wody. Wybierając obrazy wody warto wybrać te, które nawiązują do naturalnego, acz przyjaznego obcowania, które stanowi część zwykłego życia. Skupiając się na tym elemencie, ciekawie będą prezentowały się obrazy morza z naciskiem na akcenty marynistyczne. Doskonałym wyborem będą obrazy wody z ciekawą grą kolorystyczną. Na tle dominujących u Skandynawów kolorów powinny pojawić się wyraźne akcenty wyrazistych barw.

Obraz Żaglowiec w zachodzącym słońcu 1284A_3D
Zobacz obrazy Żaglowiec w zachodzącym słońcu

Pejzaże i zwierzęta na obrazach w stylu skandynawskim

Chcąc przybliżyć się do ciepła, jakim emanuje natura i wprowadzić szczyptę jej dzikości sięgnijmy po obrazy zwierząt, które są najlepszymi modelami. Rykowisko, w którym można ulokować swoje najskrytsze myśli będzie znamienitym punktem całej aranżacji – zwłaszcza jeśli zostanie on połączony z detalami drewna.

Obraz Jeleń 1281A_5C
Zobacz obrazy Jeleń
Obraz Rykowisko 1268A_5G
Zobacz obrazy Rykowisko

Obrazy w stylu skandynawskim powinny nawiązywać do filozofii tamtejszego stylu, a więc powinny stworzyć rozjaśnioną wewnętrznym blaskiem przestrzeń, która stanie się antidotum na każdy dzień – nawet ten mroźny, zimowy i zawsze zbyt krótki. Wprowadzenie blasku słońca jest jak zaproszenie niekończącego się optymizmu i prostej, acz najważniejszej z wszystkich innych – radości. Obrazy słońca doskonale ożywiają wnętrza i perfekcyjnie wpisują się w założenia stylu skandynawskiego.

Obraz Wschód słońca nad wzburzonym oceanem 4161A_3F
Zobacz obrazy Wschód słońca nad wzburzonym oceanem

Pożądane obrazy abstrakcje i inne ciekawostki

Nie jest tajemnicą, że u naszych północnych sąsiadów wszystko, co wiąże się z delikatną abstrakcją, lub przedstawieniem prostych rzeczy w ciekawy sposób jest wielce pożądanym. To także alternatywa dla tych, którzy niekoniecznie chcą otaczać się obrazami pejzaży, za to wolą stworzyć unikatowe wnętrze z własną wizją.

Obraz Kwitnące drzewo 3865A_5F
Zobacz obrazy Kwitnące drzewo

Równie pożądanymi są obrazy jedzenia, zwłaszcza jeśli nawiązują do korzennych aromatów piernika czy grzanego wina. Jest to symbolika, która będzie oddziaływała na nasze zmysły szalenie inspirująco – warto sięgnąć po jej odrobinkę aranżując swoje własne, skandynawskie mieszkanie.

Obraz Domowe ciasteczka 1131A_1I
Zobacz obrazy Domowe ciasteczka

Wszystkie prezentowane powyżej obrazy i wiele więcej można kupić w naszym sklepie ale-fotoobrazy.pl Zapraszamy.

1 komentarz do “Styl skandynawski w obrazach”

Dodaj komentarz