Obrazy Feng shui i harmonia mieszkania

Obrazy do mieszkań Feng shui

Dwa żywioły – wiatr i woda – potrafią sprawić, że nasze życie będzie pasmem sukcesów, harmonii i duchowego bogactwa. Zgodnie z liczącą sobie trzy tysiące lat, chińską zasadą Feng Shui, możemy tak zaaranżować nasze wnętrza, by te otaczały nas wyłącznie dobrą i sprzyjającą energią, która odbije się bezpośrednio na naszym życiu prywatnym i zawodowym. Założeniem jest wypełnienie domów energią chi, która dobrze rozmieszczona będzie miała istotny wpływ na mieszkańców.

Magia Feng

Feng – czyli wiatr, powinien mieć swobodny przepływ, nie może być hamowany przez najmniejsze przedmioty. Nie oznacza to bynajmniej, że mamy wyzbyć się okien, ale powinniśmy zadbać o przestronne, pozbawione zbędnych rzeczy przestrzenie. O ile nie jest trudno poprzestawiać w mieszkaniach meble, o tyle większą rolę powinniśmy przywiązywać do detali. Doskonałe obrazy feng shui są tym, czego najczęściej brakuje w całej aranżacji. Powinny być delikatne i zarazem wymowne. Nie mogą być bez tematu, ani też dotykać krzykliwości obecnego świata. Musi w nich panować harmonia i ład, a także odwołanie do natury. Perfekcyjnym wyborem będą te, przedstawiające piękno przyrody w najczystszej postaci. Koniecznie wybieramy obrazy o czystych, przejrzystych kolorach, z których „bije” bardzo charakterystyczny blask.

Obraz SPA 1157A_3C
Zobacz obrazy SPA

Czar Shui

Shui to woda – kojąca, wprowadzająca w nasze życie porządek, dająca ukojenie i będąca synonimem życia bez fałszu. Mówi się, że woda zmyje wszystko to, co złe, a więc otaczajmy się nią pod wieloma postaciami. Wodny obraz feng shui będzie doskonały w łazience, a także w pokoju dziecięcym. W przypadku obrazu do sypialni wodę zestawiamy z kwiatami kojarzonymi z łagodnością. Idealnie jeśli będzie ona mogła „przepływać” i przelewać się, a jej poświata będzie krystaliczna i ciepła. W przypadku wywołanej sypialni feng shui obrazy powinny mieć spokojne usposobienie, budzić miłe skojarzenia i nakłaniać do wyciszenia. Idąc tym śladem, równie odpowiednimi okażą się obrazy kwiatów i roślin.

Obraz Poranna rosa - Jenny Downing 1018A_5F
Zobacz obrazy Poranna rosa – Jenny Downing

Pomyślne akcenty

Zasada chińskiej aranżacji jest pełna dobrych rad, które od wieków pomagają ludziom. Urządzenie mieszkania w tenże sposób nie jest trudne, zwłaszcza jeśli wiemy, jakie elementy będą dla nas dobrymi. Kierując się myślą przyciągania dobra, o wiele prościej wybierzemy dokładnie to, co nam osobiście sprzyja. Intuicyjnie skierujemy swój wzrok na misę pełną owoców, która znajdzie swoje słuszne miejsce w kuchni, a odrzucimy nazbyt krzykliwe obrazy abstrakcyjne i przerysowane kolorem malowidła. Nie oznacza to jednocześnie, że należy zrezygnować z wszystkiego, co wzbudza w nas poczucie większej kreatywności, odwagi i energii, bowiem ogień powinien zostać wprowadzony tam, gdzie musimy wykazać się silnym charakterem i zdecydowaniem – a więc w miejscu, w którym pracujemy – i dobrze jest go połączyć z metalem lub kamieniem.

Obraz Owoce i warzywa 1163A_1E
Zobacz obrazy Owoce i warzywa
przejdź do sklepu

Na koniec zapraszam Cię jak zawsze do naszego sklepu z obrazami na ścianę.

Dodaj komentarz