Obrazy dzielone – 5 powodów, dla których są super

Pomysł wydawałoby się banalny – weź duży obraz i podziel go na kilka części. Motyw znany od dawna i wykorzystywany przez artystów szczególnie chętnie w drugiej połowie XX wieku ostatnio powrócił z niespotykaną siłą i zawitał pod strzechy. Nic dziwnego – wygląda po prostu fantastycznie! Pozwala łatwo zapełnić dużą powierzchnię, a nawet proste grafiki zyskują dzięki niemu dużo dynamiki i finezji. Za co jeszcze kochamy dzielone obrazy?

Obraz dzielony pt. Kwitnąca wiśnia 1207A_4AA
Zobacz obrazy pt. Kwitnąca wiśnia

Nie są przytłaczające

Pełen obraz o podobnej powierzchni dominowałaby w pomieszczeniu. Rozbijając go na kilka części, uzyskujesz pustą przestrzeń między nimi, która w ogromnym stopniu zdejmuje ciężar (oczywiście optycznie) z kompozycji. Pozwala to na nadanie zdecydowanego charakteru nawet małym pomieszczeniom i wizualnego ich powiększenia. Jednocześnie obraz bardzo naturalnie wtapia się w wystrój pokoju.

Obraz dzielony pt. Manhattan Taxi 1191A_3F
Zobacz obrazy pt. Manhattan Taxi

Łatwiej je powiesić

Rzecz bardzo prozaiczna. Nie na każdej ścianie uda się powiesić bardzo duży obraz. Z dzielonym to co innego – każda z części jest lekka i bez problemu będzie trzymać się na boazerii czy gipskartonie. To także ratunek w przypadku krzywych ścian, będących zmorą budownictwa z poprzedniego systemu. Seria mniejszych płócien będzie do takiej ściany lepiej przylegać.

Obraz dzielony pt. Jeleń 1281A_5C
Zobacz obrazy pt. Jeleń

Obrazy dzielone oferują świetną jakość

To kwestia produkcji. Urządzenia do fotorealistycznego druku na bardzo dużych powierzchniach są drogie, złożone i zajmują dużo miejsca. Rozbijając obraz na kilka części, możemy zaoferować wysoką rozdzielczość i żywe kolory w bardzo przystępnej cenie. Użycie płótna zapewnia zdecydowanie lepszy efekt niż przemysłowy druk na folii lub papierze. Obraz to w końcu element wystroju!

Obraz dzielony pt. Czerwone tulipany 1256A_4Z
Zobacz obrazy pt. Czerwone tulipany
przejdź do sklepu z obrazami

Pobudzają wyobraźnię

Dzielony obraz pozwala na ekspresję artystyczną nie tylko przy pomocy treści, ale też formy. Dotyczy to również odbiorcy. Można eksperymentować z ułożeniem paneli i modyfikować w ten sposób obraz, a nawet wypełniać puste przestrzenie innymi ozdobami lub… swoimi rysunkami. Wszystko zależy od Twojej fantazji!

Obraz dzielony pt. Górska łąka 1322A_5H
Zobacz obrazy pt. Górska łąka

Obrazy dzielone są czymś nowym

Wiele osób twierdzi, że w sztuce i designie powiedziano już wszystko. Tymczasem obrazy dzielone pokazują, że nadal jest miejsce na nowe pomysły i to wcale nie skomplikowane. Dobrze, gdy artyści i projektanci potrafią nas czymś zaskoczyć. W końcu nikt nie lubi nudy!

Obraz dzielony pt. Manhattański pejzaż 1287A_4A
Zobacz obrazy pt. Manhattański pejzaż

Sprawdź koniecznie ofertę w naszym sklepie z obrazami częściowymi. Używamy fotorealistycznego druku na płótnie, dzięki czemu wyglądają jeszcze lepiej niż w antyramach.

Dodaj komentarz